Сайт вчителя фізичної культури та "Захисту України"
Каталог статей

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 2
Показано матеріалів: 1-2

     Ранкова гігієнічна гімнастика має особливе значення під час переходу організму людини від стану сну до бадьорості, здатності підвищення тонусу нервової та м'язової систем, працездатності, її потрібно виконувати кожного дня всім студентам.
     
Завданням ранкової гігієнічної гімнастики є стимулювання ряду фізіологічних функцій організму, які, звичайно, під час сну трохи послаблюються, загальмовуються. Це, насамперед, стосується діяльності серцево-судинної і дихальної систем. У результаті проведення РГГ швидко підвищується загальний тонус організму, пожвавлюється діяльність серцево-судинної системи, внаслідок чого ліквідуються вогнища застійної, депонованої крові, зокрема, у черевній порожнині. Посилюється функція дихання: збільшується його глибина, поліпшується легенева вентиляція. Покращується також і діяльність шлунково-кишкового тракту, нирок, поліпшуються процеси обміну речовин тощо.
      
Ранкова гігієнічна гімнастика - це комплекс фізичних вправ, характер яких та форма проведення різноманітні й залежать від мети занять. Якщо розглядати РГГ як засіб підняття функціональних можливостей організму, що були знижені під час сну, то достатньо виконувати її протягом 10-15 хв., застосовуючи прості вправи, які не викликають відчуття втоми.

Протидія захворюванням | Переглядів: 92 | Додав: Ольга | Дата: 27.10.2017 | Коментарі (0)

     Зберегти здоров'я дітей допоможе здоровий спосіб життя,який,безперечно повинен формуватися у сім'ї. Звичайно, у зв'язку з соціально-економічною та екологічною скрутою у нашій державі, дотримування його не так вже й легко. Але ж здоров'я дітей-найголовніша цінність за будь-яких умов життя.
     
З чого ж потрібно починати? Звичайно з режиму дня. Він не може абсолютно збігатися з вашим режимом, але основні моменти нехай будуть спільними: це фізичні вправи, харчування, прогулянки, загартування, правила особистої гігієни.
    
Раціональний режим ми пропонуємо будувати на основі природних біологічних ритмів.Спинимось на основних компонентах, що складають раціональний режим дня. Дітям уранці потрібно вставати не пізніше 7.00 годині, а дорослим о 6.00.Чому саме у цей час? Виявляється, якщо прокинутись разом з природою, то відчуття бадьорості буде присутнім увесь день.
     
Наступний крок у режимі-ранкова гімнастика. Багато батьків недооцінюють цього важливого компонента в режимі дітей. Хоча очевидно,що порівняно з дитячим садком рухова активність молодших школярів значно скорочується. А фізіологічно дитина ще не готова до тривалого нерухомого положення тіла. У дітей 7-10 років м'язи спини та шиї розвинені слабо, тому їм просто важко утримувати голову. Наукові дослідження виявили також слабкість м'язів спини і живота учнів початкових класів. З огляду на це необхідно включати у комплекс ранкової гімнастики вправи, які б допомогли зміцнити м'язи шиї та спини, живота та кінцівок.
     
Як скласти комплекс ранкової гімнастики? Необхідно, щоб у ньому були : ходьба /1 хв./; потягування /8-12 раз./; вправи для м'язів шиї /8-12 раз./; вправи для рук та плечового поясу /8-12 раз./; вправи для тулуба /8-12 раз./; вправи для м'язів живота /8-12 раз./; вправи для ніг /8-12 раз./; вправи силового характеру /4-6 раз./; вправи на розслаблення / 1 хв./; ходьба /1 хв./.

Молодші школяри | Переглядів: 148 | Додав: Ольга | Дата: 27.10.2017 | Коментарі (0)

Вхід на сайт

Пошук